Bebeğimin ilk Oyun Kartları

Bebeğimin ilk Oyun Kartları
Bebeğimin ilk Oyun Kartları
Bebeğimin ilk Oyun Kartları

Edukids Eğitici Oyun Kartları ile Çocuklar Eğlenirken Öğreniyor!

Bu kartlarda bulunan görseller, bebeklerde erken görme uyarısını ve zihinsel gelişimi desteklemek için geometrik şekillerle birlikte, yüksek kontrastlı siyah, beyaz ve kırmızı renkler kullanılarak tasarlandı. Kutunun içerisinde 6 hayvan, 4 eğlenceli yüz ifadesi ve nesnelerin yer aldığı toplam 12 adet kart bulunmaktadır. Bu oyunda geçireceğiniz sürede bebeğiniz ile birlikte eğlenirken iletişiminiz de güçlenecek, bebeğin işitme, görme ve dokunma duyularının desteklenmesi ile çevre algısı gelişecektir. Bu oyun kartlarını bebekleriyle keyifli vakit geçirmesi için ailelere Pedagog Ayşen OY öneriyor.

 

Çizimler: Murat Tanhu YILMAZ

Kartın Ölçüsü: 11 x 11 cm, 12 adet, Kalınlık: 2 mm, Kutu : Mıknatıslı

Yaş Grupları: 0-2 yaş çocuklar için uygundur.

Yeni Baskı Satış Fiyatı : 210,00 TL

Ürün Kodu : 8 699958 490166

Kartlar ile Oyun Önerileri

  • Siyah-Beyaz kartlar, özellikle ilk 3 ayda, renkleri henüz ayırt edemeyen bebeklerin ilgisini çeker. Bebeklerin bu dönemde görme mesafesi de oldukça düşüktür. Bu nedenle kartları bebeğinizin görebileceği 20 - 25 cm uzaklıktan ona gösterebilir ya da uygun yerlere asabilirsiniz. Görseller hakkında bebeğinizle konuşup, her kart için bebeğe kısa hikayeler anlatılabilinir.

  • Bebekler 3. aydan itibaren kırmızı rengi de görmeye başlar. İfade kartlarında bulunan görselleri (mutlu, şaşırmış, acıkmış, uykulu) bebeğinize gösterip anlatırken siz de aynı ifadelerle taklit oyunu oynayabilirsiniz.
  • Bebeklerde renk ayrımı 6. aydan itibaren başlar. Bu dönemlerde bebeğiniz ile kartlarda bulunan görsellerin başka hangi renklerde olabileceğini konuşup, kartlar ile bebeğin çevresinde bulunan oyuncak, kitap, kıyafet vb. eşyalarda bulunan renkler eşleştirilebilinir.
  • Herhangi bir kartı saklayıp bebeğiniz ile birlikte bulma oyunu oynayabilirsiniz.