2009 yılında kızımızın 2 yaşına girmesiyle başladı her şey...

Çalışan bir anne - baba olarak çocuğumuzla birlikte paylaştığımız zamanların değerini biliyor ve bu özel anların eğlenceli tarafını aynı zamanda eğitici oyun ve oyuncaklarla zenginleştirmek istiyorduk. Bu zamanlarda zeka geliştirici oyunlar ararken çocuklar için özel olarak üretilen puzzle - yapboz ve flashcards – eğitici oyun kartları ile tanıştık.

Kızımız o dönemlerde artık tam bir puzzle kurdu olmuştu; hiç sıkılmadan, yorulmadan aksine çok eğlenerek gittikçe artan parça sayılarıyla gelişen puzzları hep birlikte oynuyorduk. Eğitici oyun kartlarıyla oynarken hayvanları, nesneleri ve renkleri tanımaya çalışıyor, tüm bu oyunları oynarken hem eğlenmenin hem de öğrenmenin değişik yollarını keşfediyorduk…

Çalışan bir anne olarak yoğun iş hayatıma ara verdiğim bu dönemde, kızımla birlikte zamanı paylaşmanın keyfini doyasıya yaşıyorduk. Bir anne olarak farklı oyunlar ürettikçe kızımın da eğleniyor ve öğreniyor olmasından çok mutlu oluyordum. İşten ayrıldığım bu dönemde kızımdan ayrılıp tekrar aynı tempoda çalışmak bir türlü içime sinmiyordu.

Tüm dünyada çocukların zihinsel gelişimini desteklemek için en başta tercih edilen flashcards’ın, ülkemizde okul öncesi yaş grubu çocukları için ürün çeşitliliği ve farkındalığı açısından büyük bir eksik olduğunu tespit ettik ve nasıl geliştirilmeli, neler yapılmalı diye düşünmeye başladık.

Sonuç olarak bir annenin, 2 yaşında ki kızı için yaşına uygun oyunlar ararken flashcards yani eğitici oyun kartlarıyla tanışması ile "girişimci annelik" macerası başlamış oldu. ‘Puzzle ile eğitici kartlar birleşse nasıl olur?’ diye düşünen anne Nuran GÜR’ün titiz çalışmaları sayesinde Ekim 2010′da EDUKIDS tüm seçkin kitabevlerinde yerini aldı.

Edukids Eğitici Oyun Kartları konusunda uzman pedagog ve eğitimcilerden destek alınarak tasarlandı. Ürünleri tasarlarken konusuyla fazla karmaşık olmaması, çocuğun ister tek başına ister arkadaşlarıyla birlikte grup halinde rahatlıkla oynayabileceği, hafif ve kolay toplanabilir ürünler olmasına özen gösterdik. Ayrıca kullanılan resimlerin, renklerin ve kavramların da büyük bir özenle seçildiği bu çok özel eğitici setlerle sınıf içi eğitimi aynı zamanda evlerinize getirmek istedik.

Çocuklar için en değerli hediyenin; onlarla birlikte zamanı paylaşmak inancından yola çıktık. Edukids ile bu anları hem eğlenceli hem de faydalı geçirmenizi diliyoruz.