Oluşum Sıralama

Oluşum Sıralama
Oluşum Sıralama
Oluşum Sıralama

Edukids Eğitici Oyun Kartları ile Çocuklar Eğlenirken Öğreniyor!

Kutunun içerisinde 6 farklı oluşum evresi (kelebek - kurbağa – tavuk – ağaç – bal – süt) ve her gruba ait 4 kart (toplam 24 kart) bulunmaktadır. Çocuklar Oluşum Sıralama Kartlarında bulunan canlıların ve besinlerin gelişim evrelerini keşfederken birçok yeni kavramla da tanışmış olacak. Bu oyunda çocuğun parça bütün ilişkisi kurma becerisi ve kelime dağarcığı gelişirken aynı zamanda ince motor gelişimi de desteklenecektir.

 

Çizimler: Murat Tanhu YILMAZ

Tasarım: Eğitmen Seycan ATAR

Kartın Ölçüsü: 7 x 10 cm, 24 adet, Kalınlık: 2 mm, Kutu : Mıknatıslı

Yaş Grupları: 3-7 yaş çocuklar için uygundur.

Yeni Baskı Satış Fiyatı : 240,00TL

Ürün Kodu : 8 699958 490142

Kartlar ile Oyun Önerileri

  • Başlangıçta herhangi bir oluşuma ait ilk kartın arkasındaki açıklama ebeveyn tarafından çocuğa okunur. İlgili oluşumun diğer kartları çocuğun önüne dağınık bir şekilde koyularak çocuktan sıradaki kartı bulması istenir. Seçtiği kartın arkasındaki bilgi yazısı okunarak bir sonraki kartı bulması için çocuğa rehber olunur. Sıralama kartları tamamlandıktan sonra görseller hakkında sohbet edilerek öğrenilen bilgi pekiştirilebilir.

  • Kutuda bulunan tüm oluşumlar birlikte yapıldıktan sonra kartlardan çocuğunuzun seçtiği bir grubu kendi başına tamamlamasını ve oluşumu anlatmasını isteyebilirsiniz.
  • Çocuğunuzla seçtiğiniz bir oluşumun görsellerini birlikte inceleyin. Sonra kartları karıştırıp çocuğun arkasını dönmesini isteyin. Bir oluşumun açıklamasını arkası dönükken çocuğa okuyun ve tekrar kartları bir araya koyun. Çocuktan kartlara dönüp açıklaması okunan oluşumun görselini bulmasını isteyin.